تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان فارس در اولین سمینار فصلی روسای شعب در سال 94:

افزایش درجه 17 شعبه در سال93 ، نسبت به سال های گذشته بی سابقه ترین بوده است.

اولین سمینار فصلی روسای شعب فارس در سال جاری در راستای بررسی عملکرد و فعالیت های شعب استان با حضور مسیولان مدیریت و روسای شعب تحت پوشش برگزار شد.
در این سمینار محمدحسن علمداری مدیر شعب فارس از روسای شعب به دلیل تلاش و پیگیری مستمر در سال گذشته و کسب موفقیت در رسیدن به افزایش درجه 17 شعبه مدیریت که نسبت به سال های گذشته بی سابقه ترین بوده است قدردانی کرد.
وی ضمن توضیح راجع به گردهمایی مدیران ارشد بانک ، به ارایه مطالب ، گزارش ها و رهنمودهای مطرح شده و مدنظر مدیرعامل بانک پرداخت و حساسیت های موضوع های بیان شده را یادآوری کرد.
مدیر شعب استان فارس خواستار خرد جمعی روسای شعب و دوایر مدیریت شد و گفت:که با برنامه ریزی و مشخص شدن اهداف برای تک تک شعب تحت پوشش مدیریت می توان با تلاش مضاعف همه همکاران به این مهم دست پیدا کرد. همچنین خاطر نشان کرد که فرهنگ پاسخگویی بایستی در تمامی شعب برقرار شود و همه شعب نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند. انتظار می رود که طبق برنامه پیش بروید و اگر مشکلاتی وجود دارد اطلاع رسانی نمایید تا در سدد حل آن برآییم.
احمدعلی جعفری معاون اجرایی مدیریت با توضیح و تشریح کامل سیاست اعتباری سال 94 جهت روسای شعب به سیوالات روسای شعب پاسخ گفت. وی به برون سپاری وصول مطالبات اشاره کرد و ، بحث پرداخت تسهیلات را با توجه به تخصصی بودن حوزه فعالیت بانک در بخش مسکن ،یاداور شدو اینکه بایستی تسهیلات در این حوزه باتوجه به اعتبار سنجی مشتری و رعایت بهداشت اعتباری وی پرداخت گردد و همچنین تسهیلات در جهت کاهش npl باشد و در نهایت در بحث وصول مطالبات و جذب منابع ارزان قیمت و تعادل بین منابع و مصارف گفت: به گونه ای باشد که اگر شعبه ای جذب منابع نداشته باشد در پرداخت تسهیلات دچار مشکل می شود و با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به تخصیص منابع جهت پرداخت تسهیلات وحدود اختیاراتش تصمیم گیری خواهد شد.
حسنی پور ماهانی رییس حوزه حراست در ابتدای سخنان خود با بر شمردن فضایل ماه مبارک رجب این ماه را ماه خود سازی ،توسل و حسابرسی مویمن از خویش دانستند.
در ادامه با استناد به آیات قرآن کریم و با اشاره به قصص الانبیای پیامبرانی چون حضرت آدم (ع)، یوسف ( ع ) و یعقوب ( ع ) موضوع حسابرسی در روز قیامت با توجه به جایگاه و منزلت افرادرا مطرح نمودند وعنوان داشتند هر چه مقام و منصب بالاتر باشد حسابرسی نیز سخت تر و مشکلتر خواهد بود.
وی با بیان مصادیقی خواستار حفظ عزت نفس و رعایت اصل امانتداری توسط همکاران گردیدندو عنوان نمودند سرمایه انسانی حسن شهرت و اعتبار ، اعتماد مشتریان بانک مواردی هستند که نزد ما به امانت گذاشته شده است.
. ایشان همچنین با تبین جایگاه حراست را امین نظام ، مردم و کارکنان دانستند و ضمن بیان ویژگی کارکردی حراست ، یعنی تقدم پیشگیری بر جراحی از همکاران خواستند که حراست را محرم خویش بدانند و جهت پیشگیری از انحرافات احتمالی تمام موارد محیط را به موقع اطلاع رسانی نمایند.
محور بعدی صحبت های ایشان درخصوص نحوه تایید صلاحیت کارکنان براساس رویکرد دفتر مرکزی حراست بود.
درنهایت با اعطای حکم معاونت فیزیکی حوزه حراست محمد جواد خادم الحمزه مراسم معارفه ایشان صورت پذیرفت.
غضنفری نصرآباد معاون پشتیبانی گفت: با توجه به اینکه افزایش درجه 17 شعبه اتفاق افتاده است حدود 30 پست آزاد می شود و نتیجه آن بر می گردد به تمامی همکاران مدیریت فارس جهت اعطای پست به کارکنان شایسته سالاری ، سابقه خدمت و اطلاعات بانکی دخیل است.
موسوی معاون مالی و فناوری مدیریت به بیان عملکرد شعب استان فارس پرداخت و آمار مقایسه ای شعب را در بحث مانده کل سپرده ها ، درصد رشد سپرده ها ، مبلغ رشد سپرده های صفر درصدی ، درصد رشد سپرده ممتاز و درصد رشد و کاهش مطالبات و در نهایت npl‌پرداخت.
وی با بیان اینکه pos‌ فروشگاهی می تواند در حد یک شعبه برای ما عمل کند گفت: در واگذاری pos‌فروشگاهی دقت کافی را داشته باشید و نسبت به جمع آوری pos های کم تراکنش یا صفر تراکنش اقدام نمایید. زیرا در آینده نسبت به سوددهی شعب و پاداش های در نظر گرفته شده برای شعب عملکرد pos‌ ها تاثیر گذار خواهد بود.
در پایان علمداری با بیان این نکته که نسبت به شناسایی مشتری ویژه حساسیت داشته باشیدو ملاک پرداخت تسهیلات به شرط رسوب حساب جاری مشتری باشد .
وی با بیان اینکه به زودی بسته ویژه فعالین بخش مسکن می آید و شرایط و خدمات خاص را جهت فعالین این حوزه لحاظ کرده ،خاطر نشان کرد نسبت به وصول مطالبات مسکن روستایی اهتمام بیشتر تمامی همکاران به این مهمرا میطلبد و گفت مدیریت نیز نسبت به تعامل با اداره راه و شهرسازی، بنیاد مسکن ودیگر دست اندر کاران وارد مذاکره شده است ودر جهت وصول مطالبات روستایی قول همکاری های خوبی را گرفته ایم.
در مدیریت فارس طبق ارزیابی عملکرد تک تک شعب ،با حضور مدیراستان، معاونین ،رییس حوزه حراست ،رویسای حوزه های ناظرو رویسای دوایر مدیریت طی چند روز متوالی شعب جهاد فیروزآباد ، فراشبند و احسان شیراز ، موفق به کسب عنوان اول تا سوم گردیده اند.
آخرین بروزرسانی 1394/11/26